Primørsalat med halloumi, quinoa og grønn pesto
Vegetar

Primørsalat med halloumi

quinoa og grønn pesto
Ny oppskrift
Under 30 min
8 Ingredienser

Ingredienser

2
Allergener:
  • Laktose
    ·
  • Egg
    ·
  • Melk
    ·
  • Soya

Basisvarene kan inneholde andre allergener

Basisvarer:
  • Smør
  • olje
  • salt
  • pepper
Liste
Liste
Bilder
Quinoamiks
125 g
Nepe
1 stk
Reddiker
1 pakke
Asparges
100 g
Hjertesalat
1 stk
Halloumi
180 g
(Melk, Laktose)
Glutenfri soyasaus
1 pose
(Soya)
Smør
1 ss
(Melk)
Grønn pesto
1 pakke
(Egg, Melk, Laktose)
Næringsberegning (per porsjon)
Energi:
711 kcal
Fett:
45 g
Karbohydrater:
44 g
Protein:
33 g
Klimaavtrykk (per porsjon)
CO₂:
1.013 kg CO₂e
Allergeninformasjon

Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen

Slik gjør du

Varm opp stekeovnen til 230 grader varmluft. 
Kok quinoaen som anvist på pakken. La quinoaen dampe av seg i 5 minutter før servering.  
 Skyll og kutt nepen og reddikene i båter. Skyll aspargesene og hjertesalaten. Fjern de nederste 2–3 cm på aspargesene. Del hjertesalaten i 4 båter på langs. Ha nepen og reddikene i en ildfast form og tilsett 1 ss smør og soyasausen. Stek nepene og reddikene i ovnen i omtrent 15 minutter.
Varm opp en stekepanne til høy varme, og ha i litt olje. Stek halloumien i omtrent ett minutt på hver side, eller til den har fått en gyllen stekeskorpe. Pensle aspargesene og snittflatene på hjertesalaten med olje, og krydre med salt og pepper. Stek hjertesalatbåtene og aspargesene i omtrent 2 minutter, eller til de er lett gylne. 
 Fordel quinoaen på et serveringsfat. Del halloumiskivene og hjertesalaten i grove strimler, og aspargesen i mindre biter. Vend nepen og reddikene inn i salaten, og topp med osten, salaten, aspargesen og pestoen.
God middag!