Fiskekaker og pasta i kremet saus
med stekt squash, ruccola og tomatNy oppskrift
Under 20 min
8 Ingredienser
Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Laktose·
- Fisk·
- Hvete·
- Melk
Basisvarer:
- Hvetemel
- olje
- pepper
- salt
- vann
Linguine
200 g
Gul løk
1 stk
Lett crème fraîche
150 g
Grønnsaksbuljong
1 pakke
Vann
1 dl
Hvetemel
½ ss
Squash
½ stk
Fiskekaker
360 g
Tomat
1 stk
Ruccola
30 g
Næringsberegning (per porsjon)
- Energi:
- 843 kcal
- Fett:
- 32 g
- Karbohydrater:
- 100 g
- Protein:
- 39 g
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Tilbered squashen og fiskekakene i ovnen ved 220 grader varmluft i omtrent 10 minutter.
Tilbered pastaen som anvist på pakken.
Skrell og kutt løken i små terninger. Varm opp en kjele til middels høy varme, og ha i litt olje. Stek løken i omtrent 1 minutt, eller til den er blank. Rør inn ½ ss mel, 1 dl vann, crème fraîchen og buljongen, og kok det hele i omtrent 3 minutter, til sausen tykner. Smak til med salt og pepper.
Skyll og del squashen i tykke skiver. Varm opp en stor stekepanne til middels høy varme, og ha i litt olje. Stek squashen 2 minutter på hver side. Krydre med salt og pepper, og ha squashen over på en tallerken. Stek fiskekakene i 2 minutter på hver side.
Skyll og kutt tomaten i grove biter. Skyll ruccolaen. Vend sammen pastaen og sausen, og topp retten med ruccolaen og tomaten ved servering.
God middag!
