Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Gluten
Basisvarer:
- Extra virgin olivenolje
- hvitløk
- smør
- solsikke-/rapsolje
Langbrød av fullkorn
2 stk
Smør
Blomkålsuppe
900 g
Baconterninger
150 g
Solsikke-/rapsolje
2 ss
Brokkoli
½ stk
Dill
½ pakke
Hvitløk
½–1 fedd
Extra virgin olivenolje
½ dl
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Om du vil ha krutonger i stedet for brød, kutt brødet i terninger og stek terningene i ovnen med litt olivenolje.
Varm opp ovnen til 200 grader varmluft. Stek langbrødet i ovnen i omtrent 4–5 minutter (se tips).
Ha suppen i en kjele og varm forsiktig opp. Eventuelt kan du gjøre som beskrevet under. Det er enklere, men vil ta litt lengre tid.
Kok opp en stor kjele med vann, legg posen med suppe i vannet og la den koke i omtrent 15 minutter. Løft posen opp av vannet, hold i den med et kjøkkenhåndkle og klipp opp på toppen. Hell suppen forsiktig tilbake i kjelen tømt for vann eller i et serveringsfat. Smak eventuelt til med litt salt og pepper.
Stek baconterningene på middels varme med litt olje til de er gylne og sprø.
Kutt brokkolien i små buketter og la bukettene koke med i suppen de siste 2–3 minuttene av koketiden. Om du varmer suppen i posen, kan du koke brokkolibukettene i en kjele med lettsaltet vann.
Ha dill med stilk, hvitløk og olivenolje i en bolle. Kjør det sammen med en stavmikser til du har en jevn olje. Skulle blandingen bli tykk, ha i litt mer olje.
Dryss bacon over suppetallerkenene ved servering, drypp over dillolje og server med brød og smør.
God middag!