
Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Laktose·
- Gluten·
- Melk
Basisvarer:
- Solsikke-/rapsolje
Spicy søtpotetsuppe
1 pakke
Baconterninger
150 g
Solsikke-/rapsolje
2 ss
Rød paprika
1 stk
Gulrot
1 stk
Langbrød av fullkorn
2 stk
Solsikke-/rapsolje
1 ss
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Finn frem skjærebrett og kniv. Kutt langbrødene i fire på langs. Legg brødene på et stekebrett med bakepapir og pensle brødene med olje. Nå skal de stekes, få hjelp av en voksen til å sette brettet i ovnen.
Varm opp ovnen til 180 grader varmluft.
Ha suppen i en kjele og kok opp under omrøring. La suppen småkoke i 5 minutter for å bli ordentlig varm. Eventuelt kan du varme suppen som nevnt under, dette tar noe lengre tid.
Legg posen med suppe i en kjele med varmt vann og la den småkoke i omtrent 15 minutter. Løft posen opp av vannet, hold i den med et kjøkkenhåndkle og klipp opp på toppen. Hell suppen forsiktig over i en bolle.
Kutt langbrødene i fire på langs. Legg brødene på et stekebrett med bakepapir og pensle brødene med olje. Stek brødene i ovnen til de er sprø, i omtrent 15 minutter. Snu brødene halvveis i steketiden.
Kutt paprika og gulrot i terninger. Varm opp en stekepanne med olje, ha i bacon og stek baconet gyllent. Tilsett gulrot og papprika og la det surre til gulerøttene er møre.
Server søtpotetsuppe med stekte grønnsaker, bacon og brødpinner.
God middag!