Laks Tataki med ris, ponzusaus og agurk- og mangosalat

Laks Tataki med ris, ponzusaus og agurk- og mangosalat

4.21 (62)
Under 30 min
7 Ingredienser

Ingredienser

2 pers
Allergener:

    Basisvarer:
    • Olje
    Liste
    Liste
    Bilder
    Laksefilet
    300 g
    Mango
    1 stk
    Agurk
    1/2 stk
    Middagsris
    1 pakke
    Ponzusaus
    1 pakke
    Sesamfrø
    1 pakke
    Koriander
    1/2 bunt
    Olje
    Allergeninformasjon

    Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen

    Slik gjør du

    Tips fra kokken:

    Riv litt fersk ingefær på et rivjern og bland inn i ponzusausen.

    Tilbered risen som anvist på pakken.
    Varm opp en tørr stekepanne til høy varme, og rist sesamfrøene i 1-2 minutter. Legg sesamfrøene til side på en tallerken.
    Finhakk korianderen. Bland ponzusausen og korianderen sammen i en skål.
    Varm opp en stekepanne med litt olje til høy varme. Stek fisken i ca. 2 minutter på hver side. Legg fisken over i en skål, og vend inn ponzusausen. La fisken trekke til seg smakene fra ponzusausen i ca. 10 minutter.
    Skrell mangoen, og fjern steinen. Kutt mangokjøttet og agurken i terninger. Bland agurken, mangoen og sesamfrøene i en serveringsskål.
    Legg fisken på en skjærefjøl, og ha ponzusausen i en serveringsskål. Skjær fisken i tynne skiver med en skarp kniv. Laksen skal ha rå kjerne. Fordel fisken utover et stort serveringsfat, og hell over ponzusausen ved servering.
    God middag!