Glutenfri
Pannestekt ørret med hvitløksstekte grønnsaker og smørsaus
Ny oppskrift
Under 20 min
8 Ingredienser
Rosettkål er en krysning mellom rosenkål og grønnkål, med en mild og søt smak. Servert med ørret, eple og smørsaus er dette en deilig vinterrett.
Rosettkål er en krysning mellom rosenkål og grønnkål, med en mild og søt smak. Servert med ørret, eple og smørsaus er dette en deilig vinterrett.
Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Laktose·
- Sennep·
- Fisk·
- Melk
Basisvarer:
- Bakepapir (kan sløyfes)
- olje
- pepper
- salt
- smør
Småpoteter
300 g
Ørretfilet
300 g
Kryddermiks med sennep og dill
1 pakke
Smør
1 ss
Grønne bønner
150 g
Rosettkål
1 pakke
Kinesisk hvitløk
1 stk
Grønt eple
1 stk
Smørsaus
1 pakke
Næringsbergening (per porsjon)
- Energi:
- 778 kcal
- Fett:
- 49 g
- Karbohydrater:
- 44 g
- Protein:
- 40 g
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Om du vil spare tid, kan du steke fisken med potetene når det gjenstår omtrent 10 minutter av steketiden.
Varm opp stekeovnen til 220 grader varmluft.
Del potetene i to. Fordel potetene utover et stekebrett med bakepapir, og vend inn litt olje, salt og pepper. Stek potetene i ovnen i omtrent 15 minutter, eller til de er gjennomstekte.
Varm opp en stekepanne til middels høy varme, og ha i litt olje. Krydre fisken med kryddermiksen, og stek den i 3–4 minutter på hver side, eller til den flaker seg ved et lett trykk med fingeren. Steketiden avhenger av tykkelsen på fisken. Tilsett 1 ss smør mot slutten av steketiden.
Kutt endene av de grønne bønnene. Skyll og kutt rosettkålen i to. Knus hvitløken med den flate siden av en kniv, og skrell den. Varm opp en stekepanne til høy varme, og ha i litt olje. Stek de grønne bønnene, rosettkålen og hvitløken i 1–2 minutter, eller til grønnsakene er gylne. Smak til med salt og pepper. Del eplet i terninger, og vend det inn i de stekte grønnsakene.
Hell sausen over i en liten kjele, og kok opp på middels varme under omrøring.
God middag!