Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Laktose·
- Gluten·
- Melk
Basisvarer:
- Extra virgin olivenolje eller smør
- salt
- solsikke-/rapsolje
Pasta fusilli
200-250 g
Extra virgin olivenolje eller smør
1 ss
Gul løk
1 stk
Kokt skinke i strimler
1 pakke
Solsikke-/rapsolje
2 ss
Seterrømme
1 pakke
Kremost med urter
1 pakke
Erter
1 pakke
Salt
Tobladssalat
1 pakke
Tomat
1 stk
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Har du noen osterester i kjøleskapet kan de fint brukes opp her. Her passer det fint med alt fra en mild gulost til en litt strammere blåmuggost. Ha gjerne litt olje og eddik over salaten.
Sett over en stor kjele med rikelig, lettsaltet vann til koking av pasta. Pastaen skal kokes såkalt al dente, altså med en fast kjerne. Det tar omtrent 10 minutter. Hell av vannet og vend inn litt olivenolje eller smør.
Hakk løken. Varm opp en kjele med olje. Ha løken i kjelen og la den surre til den er blank, tilsett skinken og la det surre sammen i 2–3 minutter.
Ha deretter i seterrømme og kremost. La det småkoke i 5 minutter og tilsett erter, skru ned varmen og la det hele trekke i 2–3 minutter. Smak til med salt og pepper og vend pastaen inn i sausen.
Skyll salaten, kutt tomater i biter og bland det lett sammen.
Server pasta med skinke og ostesaus og salat ved siden av.
God middag!