
Laks med agurksalat, poteter og urtedressing
Ny oppskrift
Under 30 min
7 Ingredienser
Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Laktose·
- Fisk·
- Melk
Basisvarer:
- Eplesider-/hvitvinseddik
- Litt salt
- margarin
- salt
- sukker
Poteter
400 g
Litt salt
Agurk
1 stk
Reddiker
1 pakke
Sukker
1 ts
Eplesider-/hvitvinseddik
2 ss
Salt
Laksefilet
325 g
Salt
Margarin
1 ss
Rømmekolle
1 pakke
Tzatzikikrydder
½–1 pakke
Sitron i båter
½ stk
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Du kan også steke laksen i en ildfast form i stekeovnen. Smør en ildafast form med litt olje og strø salt og pepper på laksen. Bak laksen i 10–12 minutter ved 200 grader.
Kok opp poteter i lettsaltet vann, skru ned til medium varme og la potetene småkoke til de er møre. Det tar omtrent 20–25 minutter.
Skyll agurken og reddikene. Kutt eller riv dem i tynne skiver, og ha dem over i en skål. Bland sammen sukker, eddik, salt og pepper. Vend dressingen inn i salaten og sett det til side.
Smak til drømmelett med tzatzikikrydder. La det stå på kjøkkenbenken til resten av middagen er klar. Rør om et par ganger før servering.
Skyll fisken i kaldt vann, tørk den med kjøkkenpapir og krydre den med salt og pepper. Stek fisken i en medium varm stekepanne med margarin i 3–4 minutter på hver side.
Server stekt laks med kokte poteter, agurksalat, sitron i båter og urtedressing.
125 g
Potet: 150 g
Agurksalat: 100
Dressing: 1 ss
Energiinnhold: ca. 430 kcal
For deg som registrerer i Roede-klubben.no:
Registrer middagen i porsjoner.
1) Søk etter oppskrift
2) Legg inn antall porsjoner (ikke legg inn mengde i gram)
God middag!