Falafler med syrlig eple- og fennikelsalat, ovnsbakte poteter og aioli
Laktosefri
Glutenfri
Vegetar

Falafler med syrlig eple- og fennikelsalat, ovnsbakte poteter og aioli

Retten har ingen vurdering
Under 30 min
9 Ingredienser

Ingredienser

2 pers
Allergener:
  • Sulfitt
    ·
  • Egg
    ·
  • Sennep

Basisvarer:
  • Bakepapir (kan sløyfes)
  • olje
  • salt
  • pepper
Poteter
350 g
Paprikakrydder
⅓ pakke
Falafler
1 pakke
Fennikel
1 stk
Grønt eple
1 stk
Spinat
50 g
Appelsin
1 stk
Sennepsvinaigrette
½ pakke
(Sulfitt, Sennep)
Aioli
½ pakke
(Sulfitt, Egg, Sennep)
Næringsbergening (per porsjon)
Energi:
644 kcal
Fett:
31 g
Karbohydrater:
73 g
Protein:
19 g
Allergeninformasjon

Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen

Slik gjør du

Tips fra kokken:

Du kan også steke falaflene i en stekepanne. Tilsett gjerne litt fersk chili i salaten for litt hete.

Varm opp stekeovnen til 220 grader varmluft.
Skyll og kutt potetene i skiver. Fordel potetene utover et stekebrett med bakepapir, og vend inn litt olje, salt og paprikakrydderet. Stek potetene i ovnen i 20–25 minutter, eller til de er gylne og gjennomstekte.
Legg falaflene på brettet med potetene når det gjenstår 8 minutter av potetenes steketid, og stek dem ferdig med potetene.
 Skyll og kutt fennikelen og eplet i tynne skiver. Skyll og tørk spinaten. Kutt av skallet på appelsinen, og kutt den i skiver. Bland fennikelen, eplet, spinaten, appelsinen og sennepsvinaigretten på et stort fat. Smak til med salt og pepper. 
 Server aiolien til retten.
God middag!