Tortilla med sprøstekte kikerter, feta, ovnsbakt søtpotet og spicy korianderdressing
Vegetar

Tortilla med sprøstekte kikerter, feta, ovnsbakt søtpotet og spicy korianderdressing

3.95 (128)
Under 30 min
12 Ingredienser

Ingredienser

2 pers
Allergener:
  • Laktose
    ·
  • Hvete
    ·
  • Melk

Basisvarer:
  • Aluminiumsfolie (kan sløyfes)
  • bakepapir (kan sløyfes)
  • olivenolje
  • olje
  • pepper
  • salt
Søtpoteter
2 stk
Kikerter
1 pakke
Karri
1 pakke
Vårløk
1 pakke
Finsnittet rødkål
100 g
Lime
½ stk
Koriander
1 bunt
Hvitløksfedd
½ stk
Rød chili
½ stk
Lime
½ stk
Olivenolje
½ dl
Hvetetortillaer
4 stk
(Hvete)
Fetaost
50 g
(Melk, Laktose)
Næringsbergening (per porsjon)
Energi:
984 kcal
Fett:
41 g
Karbohydrater:
126 g
Protein:
29 g
Allergeninformasjon

Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen

Slik gjør du

Tips fra kokken:

Bruk ekstra god olivenolje i korianderdressingen for best mulig resultat.

Varm opp stekeovnen til 200 grader varmluft. 
Skyll søtpotetene, og kutt dem i store terninger. Sil kikertene i et dørslag, og skyll dem i kaldt vann. Tørk av kikertene i et kjøkkenhåndkle. Fordel kikertene og søtpotetene utover et stekebrett med bakepapir. Vend inn karrikrydderet og litt olje, salt og pepper. Stek kikertene og søtpotetene midt i ovnen i 15–20 minutter.
Skyll og finhakk vårløken. Del limen i to. Bland sammen rødkålen og vårløken i en skål, og smak til med saft fra halve limen og litt salt.
Skyll og tørk korianderen. Skrell og grovhakk hvitløken. Grovhakk chilien. Ha korianderen, chilien, hvitløken og ½ dl olivenolje i et litermål, og kjør det hele til en jevn dressing med en stavmikser. Smak til med saft fra resten av limen, litt salt og pepper.
Pakk tortillaene inn i aluminiumsfolie, og varm dem i ovnen i 6–8 minutter.
Fyll tortillaene med de sprøstekte kikertene, fetaosten, de ovnsbakte søtpotetene og korianderdressingen.
God middag!