Roede
Grønnsakssuppe med mager kjøttpølse
Ny oppskrift
Under 35 min
6 Ingredienser
Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Laktose·
- Sulfitt·
- Sennep
Basisvarer:
- Salt
- vann
Kålrabi
1 bit
Gulrøtter
½ pakke
Purreløk
1 stk
Poteter
½ pakke
Mager kjøttpølse
1 pakke
Oksebuljong
2 pakke
Vann
1,3 l
Salt
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Om du lar retten retten koke lenger vil potetene være med på å jevne suppen og retten blir mer en lapskaus. Om du heller vil lage stekte pølser med rotmos, stek pølser, purreløk og kokte poteter, og lag rotmos av kålrabi og gulrot!
Kok opp en kjele med vann og buljong.
Skrell kålrabi og gulrot. Kutt purreløken på langs og skyll den godt. Skyll potetene i kaldt vann.
Del grønnsaker og poteter i terninger. Del pølsen i biter.
Ha grønnsaker og pølsebiter i kjelen med buljong. Kok opp og la suppen småkoke i 15–20 minutter, eller til grønnsakene er møre. Smak til med salt og pepper.
Server grønnsakssuppe med kjøttpølse.
Om det skulle være noen rester igjen, egner det seg godt til frysing.
500 g Energiinnhold: ca 350 kcal For deg som registrerer måltidene i Roede-klubben.no, registrer middagen i porsjoner: 1. Søk etter oppskrift 2. Legg inn antall porsjoner (ikke mengde i gram)
God middag!