Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Gluten
Basisvarer:
- Brød og smør
- salt
- solsikke-/rapsolje
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Når man steker bacon lønner det seg å begynne med kald jernpanne med bacon i, for så å sette på medium varme. Tilsett litt olje når det begynner å bli varmt. Slik smelter fettet bedre og baconet blir sprøere.
Kok opp en stor kjele med vann, legg posen med blomkålsuppe i vannet og la den koke i omtrent 15 minutter. Løft posen opp av vannet, hold i den med et kjøkkenhåndkle og klipp opp på toppen. Hell blomkålsuppen forsiktig tilbake i kjelen tømt for vann eller i et serveringsfat. Smak eventuelt til med litt salt og pepper.
Mens suppen koker, stek baconet sprøtt i en stekepanne (se tips). Skjær brokkoli i små buketter og stilken i staver. Når baconet begynner å få farge, ha i brokkolien og stek videre til også den får farge.
Sett baconblandingen på bordet og dryss den over suppetallerkenene ved servering. Server gjerne brød og smør til.
God middag!