Kyllingpasta med cherrytomater, spinat og parmesan
Roede

Kyllingpasta med cherrytomater, spinat og parmesan

Ny oppskrift
Under 25 min
8 Ingredienser

Ingredienser

2 pers
Allergener:
  • Laktose
    ·
  • Gluten
    ·
  • Melk

Basisvarer:
  • Olje
  • pepper
  • salt
Fullkornspenne
100–200 g
(Gluten)
Kinesisk hvitløk
½ stk
Cherrytomater
1 pakke
Spinat
100 g
Grønne erter
125 g
Strimlet kyllingfilet
300 g
Olje
1 ss
Pastasaus
1 glass
Gran Biraghi
1 pakke
(Melk, Laktose)
Allergeninformasjon

Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen

Slik gjør du

Tips fra kokken:

Stek kyllingen for seg selv i en stekepanne sammen med hvitløk. Vend den inn pastaen et par minutter før servering.

Sett over en stor kjele med rikelig lettsaltet vann til koking av pasta. Tilpass mengden pasta til din familie. Kok pastaen såkalt al dente, altså med en fast kjerne, i  omtrent 11–12 minutter. Hell av vannet og dekk med lokk.
Finhakk hvitløk. Skyll og tørk spinat og kutt cherrytomater i to. Forvarm en stor kjele og ha i olje. Stek kyllingkjøttet sammen med hvitløk i et par minutter og krydre med salt og pepper. Vend inn grønnsakene og pastasaus og kok opp.
Server kyllingpasta med cherrytomater, spinat, erter og revet gran biraghi. 
100 gTomatsaus med kylling og grønnsaker: 300 gRevet ost: 1 ss Energiinnhold: ca 400 kcal For deg som registrerer måltidene i Roede-klubben.no, registrer middagen i porsjoner: 1. Søk etter oppskrift 2. Legg inn antall porsjoner (ikke mengde i gram)
God middag!