Spansk gryte med paprika og kikerter

Spansk gryte med paprika og kikerter

Ny oppskrift
Under 20 min
5 Ingredienser

Ingredienser

4 pers
Allergener:

    Basisvarer:
    • Extra virgin olivenolje
    • salt
    Liste
    Liste
    Bilder
    Risoni
    500 g
    Salt
    ts
    Extra virgin olivenolje
    dl
    Spansk gryte
    2 pakke
    Restaurantsalat
    1 pakke
    Agurk
    1/2 stk
    Tomat
    4 stk
    Allergeninformasjon

    Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen

    Slik gjør du

    Tips fra kokken:

    Du kan også tilsette litt oliven ved servering. Har du spansk paprikapulver (de la Vera) som er laget på røkt paprika, vil det gi en ekstra spiss på smaken. Vend gjerne salaten i litt olivenolje, sitron eller eddik og salt/pepper før servering.

    Sett på en kjele med rikelig lettsaltet vann til koking av risoni. En halv pakke holder til én middag. Risonien skal kokes såkalt al dente, med en fast kjerne. Dette tar omtrent 8–12 minutter. Hell av vannet og vend inn litt olivenolje eller smør.
    Varm den spanske gryta forsiktig opp i en kjele. Rør innimellom. Del tomater og agurk i skiver. Server med spansk gryte og risoni
    God middag!