Stekt kylling med balsamicosjy, og risonisalat med grønne bønner

Stekt kylling med balsamicosjy

og risonisalat med grønne bønner
Ny oppskrift
Under 30 min
8 Ingredienser

Ingredienser

2 pers
Allergener:
  • Hvete
    ·
  • Melk

Basisvarer:
  • Bakepapir (kan sløyfes)
  • olje
  • pepper
  • salt
  • smør
Liste
Liste
Bilder
Risoni
150 g
(Hvete)
Grønne bønner
150 g
Squash
½ stk
Cherrytomater
250 g
Kyllinglårfilet med skinn
300 g
Sjalottløk
1 stk
Hvitløksfedd
1 stk
Balsamicovinaigrette
½ pakke
Smør
2 ss
(Melk)
Næringsberegning (per porsjon)
Energi:
788 kcal
Fett:
42 g
Karbohydrater:
64 g
Protein:
39 g
Allergeninformasjon

Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen

Slik gjør du

Varm opp stekeovnen til 220 grader varmluft. 
Les gjennom oppskriften, finn frem og skyll de ingrediensene som trenger det.
Kok risonien som anvist på pakken.
Kutt de grønne bønnene i tre, og squashen i store terninger. Fordel squashen, tomatene og bønnene på et stekebrett med bakepapir, og vend inn litt olje, salt og pepper. Stek grønnsakene i ovnen i 10–12 minutter, til squashen er gyllen og mør. Finhakk sjalottløken og hvitløken.
 Varm opp en stekepanne til middels høy varme, og ha i litt olje. Legg kyllingen med skinnsiden ned i stekepannen, og krydre med salt og pepper. Stek i 2–3 minutter til skinnsiden er gyllen, snu kyllingen og ha i smøret. Stek kyllingen i smøret i ca. 2 minutter til, til den er gjennomstekt, og ha den over på et fat. La smøret i stekepannen småkoke i 1–2 minutter til det blir gyllenbrunt, og rør inn sjalottløk, hvitløk og balsamicovinaigrette.
Sil av den ferdigkokte risonien, og vend den sammen med de ovnsbakte grønnsakene i en bolle. Vend inn litt av balsamicosjyen, og fordel risonisalaten på et fat. Kutt kyllingen i skiver og legg den over. Ringle over resten av sjyen rett før servering. 
God middag!