
Kyllingsalat med tomat
squash, fetaost, nektarin og bulgurNy oppskrift
Under 30 min
9 Ingredienser
En frisk og fargerik sommersalat. Den balanserer perfekt mellom den salte fetaosten, den syrlige nektarinen og den søte tomaten.
En frisk og fargerik sommersalat. Den balanserer perfekt mellom den salte fetaosten, den syrlige nektarinen og den søte tomaten.
Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Laktose·
- Sulfitt·
- Egg·
- Hvete·
- Melk
Basisvarer:
- Bakepapir (kan sløyfes)
- olje
- pepper
- salt
Squash
1 stk
Skivet kyllingfilet
300 g
Persillade
1 pakke
Bulgur
125 g
Hønsebuljong
1 pakke
Nektarin
1 stk
Tomat
1 stk
Fetaost
50 g
Grønn pesto
½ pakke
Næringsberegning (per porsjon)
- Energi:
- 541 kcal
- Fett:
- 18 g
- Karbohydrater:
- 47 g
- Protein:
- 48 g
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Om været tillater det, er dette en fin rett å ta med ut på grillen. Mariner kyllingen med krydderblandingen og litt olje. Grill kyllingen på direkte varme. Cherrytomatene, squashen og nektarinen kan også fint grilles.
Varm opp stekeovnen til 230 grader varmluft. Sett gjerne på grillfunksjon om du har det.
Skyll og kutt squashen i store terninger. Legg squashen og kyllingen på et stekebrett med bakepapir, og vend inn litt olje, persilladen, salt og pepper. Stek squashen og kyllingen i ovnen i 12–15 minutter.
Tilbered bulguren som anvist på pakken, men ha hønsebuljongen i kokevannet.
Skyll og kutt nektarinen og tomaten i tynne båter, og smuldre fetaosten.
Bland sammen bulguren, squashen, kyllingen og tomaten, og fordel det på et fat. Fordel nektarinbåtene og pestoen over, og topp med fetaosten.
God middag!