20-30
Laktosefri
Pork Ramen - Nudelsuppe med stekt svinekjøttdeig, shiitakesopp og smilende egg
Ingredienser
2 pers
Allergener
- Sesamfrø,
- egg,
- hvete,
- soya
Basisvarer
- vann
- eplesider- eller hvitvinseddik
- soyasaus
- olje
Buljong, sopp og pak choy
Ingefær
½ bit
Hoisinsaus (Soya, Sesamfrø)
1 pakke
Hønsebuljong
1 pakke
Shiitakesopp
100 g
Pak choy
1 stk
Vann
7 dl
Eplesider- eller hvitvinseddik
1 ss
Soyasaus (Soya)
1 ss
Nudler
Eggenudler (Egg, Hvete)
½ pakke
Smilende egg
Egg (Egg)
2 stk
Stekt svinedeig
Hvitløksfedd
1 stk
Kjøttdeig av svin
300 g
Soya- og ingefærsaus (Soya, Hvete)
½–1 pakke
Til servering
Vårløk
1 pakke
Koriander
1 bunt
Chiliflak
1 pakke
Næringsinnhold per porsjon
- Energi 640 kcal
- Fett 18 g
- Karbohydrater 70 g
- Protein 50 g
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Stek gjerne shiitakesoppene sammen med kjøttdeigen for ekstra smak.
- Buljong, sopp og pak choy: Skrell ingefæren og kutt den i tynne skiver. Ha ingefæren, hoisinsausen, hønsebuljongen og 7 dl vann i en kjele og la det koke på middels høy varme i 10 minutter. Rens og del soppen i skiver. Skyll pak choyene, vårløken og korianderen. Kutt vårløken og pak choyen i strimler.
- Nudler: Tilbered nudlene som anvist på pakken.
- Smilende egg: Kok opp en kjele med vann, og kok eggene i 7 minutter. Skyll eggene i kaldt vann, skrell dem, og del dem i to ved servering.
- Stekt svinedeig: Skrell og finhakk hvitløken. Varm opp en stekepanne til høy varme, og ha i litt olje. Stek svinedeigen i omtrent 5 minutter. Tilsett hvitløken og soya- og ingefærsausen og stek videre i 2 minutter.
- Buljong, sopp og pak choy, fortsettelse: Smak til buljongen med 1 ss eddik og 1 ss soyasaus. Ha pak choyen og shiitakesoppen i buljongen og la det småkoke på middels høy varme i 2 minutter.
- Fordel nudlene i dype skåler og hell over buljongen. Fordel shiitaken, pak choyen, svinedeigen, eggene, vårløken og korianderen over, og server med chiliflak. Håper det smaker!