Seifilet med smørdampet kinakål og bacon, eple og ponzusmør
Laktosefri

Seifilet

med smørdampet kinakål og bacon, eple og ponzusmør
Ny oppskrift
Under 20 min
7 Ingredienser

Ingredienser

2 pers
Allergener:
  • Fisk
    ·
  • Hvete
    ·
  • Melk
    ·
  • Soya

Basisvarer:
  • Bakepapir (kan sløyfes)
  • pepper
  • salt
  • smør
  • vann
Liste
Liste
Bilder
Småpoteter
300 g
Seifilet
300 g
(Fisk)
Ingefær
½–1 bit
Ponzusaus
½–1 pakke
(Soya, Hvete)
Smør
2–3 ss
(Melk)
Grønt eple
1 stk
Delt kinakål
300 g
Baconterninger
150 g
Vann
½ dl
Smør
1 ss
(Melk)
Næringsberegning (per porsjon)
Energi:
553 kcal
Fett:
20 g
Karbohydrater:
47 g
Protein:
46 g
Allergeninformasjon

Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen

Slik gjør du

Tips fra kokken:

Fiksken kan pannestekes, og da trenger du ikke sette på ovnen.

Sett stekeovnen på 230 grader varmluft.
 Kok potetene i omtrent omtrent 18 minutter, eller til de er gjennomkokte.  
 Legg fisken i en smurt ildfast form, og krydre med litt salt. Stek fisken i ovnen i 8-12 minutter, eller til den er gjennomstekt. 
 Skrell og finriv ingefæren på et rivjern. Varm opp en kjele til middels høy varme, og ha i 2–3 ss smør. Kok smøret i omtrent 4 minutter, eller til det er nøttebrunt. Pass på at smøret ikke brenner seg. Tilsett ponzusausen, og ha i ønsket mengde ingefær. Hell ponzusmøret over fisken ved servering.  
Skyll og kutt eplet i båter og kinakålen i strimler. Varm opp en tørr stekepanne til høy varme, og stek baconet i 2–3 minutter, til det er gyllent. Tilsett kålen, ½ dl vann, 1 ss smør og litt salt. La det dampe i 2–3 minutter, og vend på kålen underveis. Vend inn eplebåtene det siste minuttet.    
God middag!